Działając w oparciu o nasze długoletnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej oraz znajomość rynku, w połowie 2016 roku rozpoczęliśmy prace nad utworzeniem nowej gałęzi naszej działalności – dystrybucji produktów dla laboratoriów kryminalistycznych, naukowych oraz diagnostycznych.
W krótkim czasie nawiązaliśmy kontakty z liczącymi się na rynku dostawcami, a już dziś z dumą prezentujemy naszą ofertę. Znajdą w niej Państwo szeroki wybór podstawowych produktów, używanych w każdym laboratorium, jak również wysokospecjalistycznych przeznaczonych dla wąskiej grupy odbiorców.

Imię / nazwa firmy (wymagane)

Adres e-mail (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Fukae Kasei Co., Ltd. – początki działalności firmy sięgają 1966 roku, kiedy to rozpoczęła produkcję i sprzedaż precyzyjnych produktów z tworzyw sztucznych. Dziś ich wysokiej jakości produkty, mi.in końcówki do pipet, probówki oraz płytki do PCR, znane są na całym świecie pod marką WATSON. To co wyróżnia te produkty, to innowacyjność, japońska dokładność oraz jakość. Produkty posiadają certyfikat wolnych od DNaz, RNaz oraz ludzkiego DNA.
TreffAG – szwajcarska, rodzinna firma, utworzona w 1946 r. z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami. Jednym z działów, którymi zajmuje się firma, jest produkcja wysokiej jakości plastików laboratoryjnych, znanych pod marką TreffLab. Produkty te wytwarzane są w najnowocześniejszych systemach produkcyjnych, zgodnych z normą ISO 14644-1, w pomieszczeniach czystości klasy 8. Jakość jest potwierdzona certyfikatem – wolne od DNaz, RNaz, endotoksyn i ludzkiego DNA.

Simport Scientific Inc – założona w 1975 roku, jest wiodącym producentem wysokiej jakości materiałów laboratoryjnych. Firmę wyróżnia bogata oferta ponad 2000 produktów sprzedawanych jest na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama produktów do histologii i cytologii, reakcji PCR oraz mikroprobówek o poj. 0,5-2,0ml zarówno z zakręcanym jak i standardowym wieczkiem.
ExcelScientific– niekwestionowany światowy lider w produkcji filmów do zaklejania płytek i stripów. Posiada w ofercie produkty do wszelkiego rodzaju aplikacji, m.in. PCR/qPCR, testów ELISA, fluorescencji, luminescencji, hodowli komórkowych, krystalizacji białek oraz przechowywania w temperaturze do -80 °C.

Independent Forensics – amerykańska firma, specjalizująca się w wykonywaniu badań z zakresu genetyki sądowej, jak również produkcji innowacyjnych odczynników stosowanych w laboratoriach kryminalistycznych. Poza testami RSIDTM znanymi na całym świecie oferuje inne równie interesujące produkty godne polecenia.
InnoGenomics Technologies, LLC – producent specjalistycznego zestawu InnoTyper® 21 do identyfikacji, opartego na krótkich amplikonach (~ 60-125 bp) oraz zestawów do oceny ilości, jakości i integralności ludzkiego DNA oraz ludzkiego i męskiego DNA- InnoQuant® i InnoQuant® HY.

AirScience – producent komór do pracy w warunkach wysokiej czystości, stosowanych w laboratoriach naukowych, farmaceutycznych oraz kryminalistycznych. W urządzeniach tych zastosowany został innowacyjny system filtracji, gwarantujący bezpieczeństwo personelu laboratoryjnego, a także badanych próbek. Firma oferuje również szeroką gamę filtrów zamiennych kompatybilnych z urządzeniami innych producentów.
Rofin – znany i ceniony na całym świecie producent oświetlaczy kryminalistycznych z serii Polilight. Są to produkty niezastąpione podczas prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia, jak również w laboratorium.

Phillips Safety – ponad 100 lat doświadczenia na rynku optycznym stawia firmę w gronie liderów tej dziedziny, a oferowane produkty odznaczają się najwyższą jakością, potwierdzoną odpowiednimi świadectwami. W ofercie znajdą Państwo bogatą gamę okularów oraz gogli ochronnych niezbędnych podczas pracy z różnego rodzaju promieniowaniem.
GelCompany – niewielka firma z San Francisco, założona w 1995 r., specjalizująca się w produkcji i sprzedaży innowacyjnych narzędzi do proteomiki, genomiki, biologii komórki, mikromiacierzy dla naukowców z całego świata. Oferuje m.in. szeroką gamę produktów do sekwencjonowania met. Sanger’a w atrakcyjnych cenach.

Lexogen – powstała w 2007 r. i prężnie rozwijająca się firma z Austrii, produkująca zestawy do przygotowywania bibliotek RNA do sekwencjonowania nowej generacji NGS. Firma zlokalizowana jest w Biocentrum w Wiedniu, a 50% pracowników stanowi dział R&D.
Sygnis – firma oferuje odczynniki z zakresu biologii molekularnej, wyprodukowane dzięki nowatorskim technologiom. TruePrime™ to linia produktów pozwalająca na amplifikację DNA bez użycia starterów. Należą do niej: TruePrime™Single Cell WGA kit – zestaw do amplifikacji DNA z pojedynczych komórek; TruePrime™WGA kit – zestaw do amplifikacji ze standardowych próbek DNA oraz TruePrime™RCA kit – zestaw do amplifikacji kolistych cząsteczek DNA. Kolejna grupa produktów to SunScript™ – zestawy do transkrypcji, bazujące na wyjątkowo termostabilnej odwrotnej transkryptazie (aktywność do temp. 85°C).

4bases SA – firma utworzona w 2013 roku, zajmująca się opracowywaniem i produkcją molekularnych zestawów diagnostycznych do wykrywania chorób genetycznych np. nowotworów. Oferowane zestawy przeznaczone są do badań z użyciem najnowocześniejszej techniki sekwencjonowania nowej generacji NGS i posiadają certyfikat CE IVD.
PentaBase – od 2006 roku firma oferuje usługę syntezy oligonukleotydów. W ofercie tego dostawcy znajdą Państwo również indeksowane adaptery PentAdapters™, używane do multipleksowania próbek podczas NGS. Dodatkowo w ostatnich latach firma PentaBase wprowadziła na rynek zestawy do diagnostyki SensiScreen®. Są to testy oparte na technice RealTime PCR do wykrywania mutacji somatycznych u pacjentów z chorobami nowotworowymi. Zestawy posiadają certyfikat CE IVD